sockrat pris

fr 2007.12.21 20.47 20071221550

Är det fler än jag som reagerar på prissättningen på Renée Voltaires produkter? 25 kr för 45 g snacks!

4 kommentarer

  1. Jessika

    Dessutom har hennes produkter urusla innehållsförteckningar och är så hypade att det blir sådär tack men nej tack. Man betalar säkert över hälften för varumärket och resten för vad det nu innehåller.

  2. Åsa

    Om det är! Jag har t o m, liksom du, fotat i affären i förhoppning om att göra ett inlägg (som visst aldrig blivit gjort än) och höll på att storkna när jag såg priserna! Dessutom var det riktigt fult exponerat för den designen (på etiketterna i alla fall) och prisklassen. Låg en massa förpackningar slängda i en stor låda. Håller med Jessika också som påpekar de urusla innehållsförteckningarna.

  3. Sara

    Fast Lärabar är ju inte direkt Renées egen produkt, så hela exponeringen blir ju konstig.

    I Amerikat brukar en bar kosta drygt 2 dollar på Whole Foods (som i och för sig inte är känt för sina låga priser). Då gnäller jag också över priset…